Он-лайн захід «Language as an important part of cultural identity»

16 листопада 2022 року викладачі кафедри германської філології Майборода Р.В. і Демяненко О.Є. провели онлайн захід «Language as an important part of cultural identity» для студентів 2-3 курсу природничого факультету. Епіграфом до цього заходу стали слова відомого українського громадського та культурного діяча М. Драгоманова: «Не навчати народ рідної мови означає не дозволяти розвиватися думці народній, усім духовним силам народу… Якщо ж почнемо вчити народ не його мови, а навіть спорідненої, найближчої, то зробимо ще гірше: ми спотворимо самостійний розумовий розвиток народу, ми спотворимо всю духовну природу його ... Народ, що відмовляється від своєї мови, відмовляється від самого себе, а та частина народу, яка міняє мову, робить тим самим рішучий крок до зміни національної належності».
Студенти підкреслили, що проблема мови є однією з найбільш актуальних у нашому суспільстві сьогодні, коли наша держава виборює своє право на існування, національну ідентичність, історію та культурну спадщину. Так, державна мова є таким самим символом держави, як прапор, герб та гімн. Без мови незалежність – пусті слова. Було зазначено, що мова є невід’ємним складником у формуванні менталітету народу, його національної свідомості.