«Мовне віддзеркалення війни…»

«Функції мови активно впливають на її струк­туру і багато в чому визначають напрям мовного розвитку. .. .Мова — явище соціальне, безпосередньо залежне від тих різних суспільних обставин, у яких пе­ ребуває її носій — народ» (В.М.Русанівський)
22 травня в межах Тижня кафедри української мови і літератури відбувся захід патріотичного спрямування «Мовне віддзеркалення війни…», на якому студенти 4 курсу презентували власні дослідження креативних процесів у лексиці сучасної української мови.
Резонансна російсько-українська війна призвела до нового сплеску словотворення, окремі лексеми закарбовуються в мові й свідомості народу, стаючи невіддільною частиною словесності. Тому наша мова – це справжній феномен, що творить історію, завжди залишаючись її окремою сторінкою.