Всеукраїнська науково-практична інтернет конференція «СУЧАСНА ЛОГОПЕДІЯ: ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

16 жовтня на базі Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «СУЧАСНА ЛОГОПЕДІЯ: ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ». Співорганізаторами виступили: Департамент освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Полтавський національнийпедагогічний університет імені В.Г. Короленка

З вітальним словом виступили: Мороз Т.О., кандидатка педагогічних наук, доцентка, деканесафілологічного факультету МНУ імені В.О.Сухомлинського, Супрун О.М., доктор педагогічних наук, професор кафедри спеціальноїосвіти МНУ імені В.О.Сухомлинського, Гаврилов Олексій Вікторович, кандидат психологічних наук,професор, завідувач кафедри логопедії таспеціальних методик Кам’янець-Подільськогонаціонального університету імені Івана Огієнка.

Пленарне засідання відкрила професоркаУкраїнського державного університету іменіМ.П.Драгоманова, докторка педагогічних наукТарасун В.В. з доповіддю «Сучасні напрямкирозвитку логопедії».

Особливий інтерес і дискусію викликали доповіді професорки Українського державногоуніверситету імені М.П.Драгоманова, докторкипедагогічних наук Коноплясти С.Ю. «Актуальністьміжгалузевої проблеми ортодонтії в логопедії» та професорки кафедри логопедії та спеціальних методик Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, кандидаткипсихологічних наук Гаврилової Н.С. «Нові тенденціїу сфері вищої освіти та професійному розвиткувчителів- логопедів і логопедів

Інформативними, насиченими статистичними даними з досвіду роботи були доповіді представників комунальних установ «Інклюзивно-ресурсний центр» Миколаївської міської ради, Вознесенської міської ради. Так, Прасол Д.В., керівник комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр 3» Миколаївської міської ради представив «статистичний «портрет» здобувача освіти з ООП: актуальний досвід сьогодення».

Лук’янчик К.В., вчитель-дефектологинякомунальної установи «Інклюзивно-ресурснийцентр 2» Миколаївської міської ради підкреслила особливості організації роботи комунальноїустанови «Інклюзивно-ресурсний центр 2»Миколаївської міської ради на сучасному етапі.

Будим М.Ф., вчитель-логопед комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центрВознесенської міської ради» виступив з доповіддю «Особливості роботи комунальної установи«Інклюзивно-ресурсний центр Вознесенської міської ради»

Особливості та напрямки роботи командипсихолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в ЗДО 140розкрила Малишева Н.І., директор ЗДО №140 «Малятко», м. Миколаїв

Магістр спеціальної освіти, дефектолог ІстомінаЛариса поділилась досвідом роботи в Нідерландах і представила доповідь на тему: «Особливості роботикорекційного педагога в Нідерландах.

Крім того, на усіх учасників першого дня чекали два майстер класи, а саме «Стратегії роботи знемовленнєвістю: від діагностики доіндивідуального плану роботи» (Спікер: РегедаК.В.). «Методи роботи з дітьми з РАС» (Спікер:Довжанська О.О.)