Гостьова лекція «Нуклеарний дискурс у літературі: нотатки оптиміста»

4 березня «гостьову» лекцію «Нуклеарний дискурс у літературі: нотатки оптиміста» для студентів спеціальності «Українська мова і література» філологічного факультету Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського прочитала кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Бердянського державного педагогічного університету Ганна Табакова.
Складна й актуальна, майже не досліджена в Україні жанрова лінія атомної літератури отримала в інтерактивному викладі Ганни Іванівни особливе, об’ємне висвітлення, охопивши й загальний екскурс у ґенезу теми, і ключові віхи розвитку її в українській та зарубіжній літературі, і своєрідне аранжування відповідного дискурсу в кіномистецтві. Насичена й різноаспектна, проникнена патріотичним акцентом розмова про необмежену енергію в руках людства стала також своєрідною сповіддю про трагедію Чорнобиля, паралельно привернувши окрему увагу студентів і викладачів до вітчизняних реалій сьогодення, їх відображення у дзеркалі сучасних філософських та психологічних концепцій, до перспектив майбутнього розвитку в екологічному форматі. Наскрізною при цьому, звичайно ж, стала ідея відповідальності людини за кожен свій крок.
Щиро вдячні шановній пані Ганні за не першу вже прочитану у нас лекцію та сподіваємось на подальшу співпрацю!