ПРОЕКТ TEMPUS 2016

У 2013 році Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського  здобув перемогу у 6-му конкурсі програми Tempus IV та став учасником проекту 544161-TEMPUS-1-2013-1-UK-TEMPUS-JPCR Aston University ِDeveloping the Teaching of European Languages: Modernising Language Teaching through the Development of Blended Masters Programmes («Вдосконалення викладання європейських мов на основі впровадження онлайн-технологій у підготовку вчителя»). Проект спрямований на посилення взаємозв’язку між середньою та вищою освітою, а також  на модернізацію навчальних магістерських програм у площині Болонського процесу.

Загальним координатором  проекту є дійсний член Академії вищої освіти Великої Британії, постійний голова комітету Міжнародних організацій  TESOL та IATFL з досліджень у галузі методики викладання іноземних мов, лектор Британської Ради, директор департаменту післядипломних програм з англійської мови та соціальних наук Астонського університету (м. Бірмінгем) доктор С’юзан Гартон.

Координатором проекту зі сторони Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського є кандидат педагогічних наук, доцент Мироненко Тетяна Платонівна. Учасники проекту кафедри англійської мови і літератури, а саме: доцент Л.С. Добровольська, доцент В.В. Баркасі, к.п.н. А.М. Сав’юк, к.п.н. О.Л. Щербакова, та викладач О.М. Кордюк плідно співпрацювали з учасниками Проекту від європейських країн, що дало змогу розробити нову магістерську програму з урахуванням новітніх інноваційних технологій навчання іноземних мов. Розроблена програма є уніфікованою для студентів магістрів усіх країн –партнерів.

Протягом 2013-2016р.р. учасниками проекту пройдено стажування в університетах країн консорціуму (Велика Британія, Франція, Німеччина,Узбекистан); створено Лабораторію дистанційного навчання; проведено спільні заняття викладачів кафедри англійської мови та літератури з викладачами Астонського університету (Велика Британія): докторами наук С’юзан Гартон, Муной Морріс-Адамс і викладачем Джаклін Хардінг; підготовлена спільна монографія «Підготовка вчителів іноземних мов: європейські виклики, успіхи і перспективи» під редакцією доктора університета Кан (Франція) П’ером Ларіве, що надрукована у видавництві Cambridge Scholar.

З 31 жовтня по 4 листопада 2016 року європейський координатор проекту  ТЕМПУС доктор Сьюзан Гартон (Астноський університет м. Бірмінгем) відвідала Миколаївський національний університет імені В.О.Сухомлинського,  а саме кафедру англійської мови і літератури.

1 листопада рішенням Вченої ради університету Сьюзан Гартон було присвоєно звання Почесного професора Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського за вагомий внесок у розширення співробітництва між країнами Європейського Союзу та країнами-партнерами у галузі вищої освіти через вдосконалення викладання європейських мов. Ректор університету Валерій Дмитрович Будак відмітив високі наукові досягнення Сьюзан Гартон та висловив подяку за особистісний вклад у розширення міжнародного співробітництва.