Показова лекція «Літературні системи: типи, динаміка, проблеми визначення. Вчення про світову літературу»

11 вересня доц. А. Гурдуз провів для магістрантів (616 група) філологічного факультету «показову» лекцію «Літературні системи: типи, динаміка, проблеми визначення. Вчення про світову літературу». Синтетизація сучасних літературознавчих досліджень і необхідність навичок масштабних метатекстових узагальнень, переосмислення системності в компаративістиці зумовлюють потребу посилення відповідних акцентів під час підготовки майбутніх філологів, і в цьому контексті актуальність такої лекції очевидна. Зосередженість на проблемах визначення світової літератури як динамічної єдності субодиниць, на їх характеристиках і співвідношеннях дозволили сполучити історичний ракурс дискурсу з аналізом його сьогодення. Ефективному засвоєнню теми й живому інтересу магістрантів сприяли оригінальна евристика в поданні матеріалу крізь призму рецепції низки наукових «шкіл» компаративістики, водночас доступність, інтерактивність викладу з оптимальною візуалізацією аналізованих міжлітературних процесів, а також спрямованість лекції на практичну площину застосування знань. Останнє є особливо важливим у процесі самостійного моделювання магістрантами досліджень, компетентнісного зростання молодих фахівців та органічно вписується у методичні стратегії кафедри української мови і літератури.