День української писемності й культури

24 травня, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, українці разом з усіма іншими слов’янськими народами відзначають День слов’янської писемності й культури. Викладачі кафедри української мови і літератури й студенти спеціальності «Українська мова і література» долучилися до публічної лекції к. філ. н., доц. Херсонського державного університету Ірини Гайдаєнко на запрошення кафедри слов’янських мов
НПУ імені М. П. Драгоманова. Доповідачка репрезентувала магістральні проблеми курсу «Історія мови», ознайомила з питаннями наукового дослідження старослов’янської мови; особливостями праслов’янської мови; історією створення письма в слов’ян; розповіла про життя й діяльність Кирила та Мефодія, особливості кирилиці й глаголиці; продемонструвала й проаналізувала зразки давніх текстів-першоджерел.

Ірина Воловенко, канд. філ. н., доцент кафедри слов’янських мов НПУ імені М. П. Драгоманова підняла актуальну проблему функціювання сучасного українського правопису, витлумачивши окремі спірні питання, обґрунтувавши історичні передумови таких змін.

Щиро вдячні за запрошення. Висловлюємо надію на подальшу плідну співпрацю.