Гостьова лекція Ірини Гайдаєнко «Історична праглибина словʼянського письменства»

«Хоч знав би ти всі мови, та без книжки,
прийдеш лиш до немічности їхньої.
Тому своєю притчею підтверджую,
В малих словах великий зміст ховаючи:
Народи без книжок є ніби голими…»
(Кирило «Прогласій» (ІX ст.))

24 травня науковці різних країни відзначають День слов’янської писемності й культури – свято, приурочене до дня вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – слов’янських просвітителів та провідників християнства.
Ця знакова подія знайшла своє наукове втілення в лекції «Історична праглибина слов’янського письменства» Ірини Гайдаєнко, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української і слов’янської філології та журналістики Херсонського державного університету.
Багатий історико-лінгвістичний матеріал, представлений знаною філологинею, збагатив присутніх новими знаннями, допоміг доторкнутися до глибин мудрості й відчути вогник у серці, запалений словом.
Дякуємо шановній пані Ірині, колегам-освітянам й усім тим, хто своєю діяльністю намагається продовжувати слов‘янські культурні традиції та плекати українські. Миру й добра! Перемога України неодмінно настане!