ІІ тур олімпіади з прикладної лінгвістики

У п’ятницю, 1 березня, в Миколаївському національному університеті імені В. О. відбувся ІІ тур інтернет-олімпіади із дисципліни «Прикладна лінгвістика», участь в якій взяли близько тридцяти майбутніх абітурієнтів із різних шкіл Миколаєва і області. Відмітимо, що така олімпіада проводиться викладачами однойменної кафедри вже третій рік поспіль, з кожним роком набираючи все більшої популярності серед учнів шкіл. Адже, окрім самих завдань із різних лінгвістичних дисциплін (етнолінгвістики, соціолінгвістики, практики перекладу – прим. ред.), для учнів це завжди можливість із середини познайомитись із університетом: погуляти його коридорами, подивитись на свої майбутні аудиторії та познайомитись із викладачами.

«Мені дуже подобається сам університет – здається, що тут усе живе «духом студентства». Уже не можу дочекатися, коли закінчу школу і зможу поринути в це життя. До того ж, цікаво подивитися, як в університеті все працює з середини, так би мовити, тому що одна справа розглядати брошуру, а зовсім інша – особисто на все поглянути. Мені дуже сподобалось», – ділиться враженнями одна з учасниць олімпіади. Після написання лінгвістичних завдань, майбутніх студентів повели до актового залу університету, де найкращих із них нагородили пам’ятними дипломами та грамотами. Варто зазначити, що серед учасників олімпіади були присутні учні зі Южноукраїнська, Вознесенська, Жовтневого та Миколаївського районів, і навіть Херсонської області. Звичайно, діти не могли приїхати на олімпіаду самостійно – з ними прибули їхні класні керівники, які також отримали для себе порцію нових знань. Всі вони стали учасниками круглого столу на тему «Сучасні концепції дуальної освіти». Організатори олімпіади – кафедра загальної та прикладної лінгвістики упевнені, що такий не зовсім традиційний, проте цікавий захід сприятиме активній співпраці закладів вищої освіти зі учнівською молоддю, а також запевняють, що проводитимуть інтерне-олімпіаду й надалі.