Ми пам’ятаємо!

26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Іноземні студенти філологічного факультету разом з куратором доцентом кафедри англійської мови і літератури Ганною Юріївною Садовою згадували, що у 1986 році Чорнобильська АЕС – первісток атомної енергетики України – стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час перегляду низки документальних фільмів та їх обговорення студенти з Туркменістану змогли дізнатися про те, що наслідки чорнобильської катастрофи відчуваються досі. Г.Ю. Садова розповіла, що масштаби катастрофи могли стати набагато більшими, якби не мужність і самовідданість учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ризикуючи життям, здоров’ям вони захистили людей від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.
Куратор зазначила, що біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя України, назавжди залишаючи в пам’яті народній подвиг ліквідаторів. Іноземні студенти виконували вірші українською мовою про цю сумну подію та дізналися, що Чорнобиль – не лише велика трагедія, але й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.