Показова лекція «Канони романтизму в історичному романі Вальтера Скотта»

27 лютого доц. А. Гурдуз провів для студентів групи 216 філологічного факультету «показову» лекцію «Канони романтизму в історичному романі Вальтера Скотта. «Айвенго»: сюжетні й образні матриці».
Проблемний розгляд історичної течії дозволив показати формування моделі вальтерскоттівського роману як матричного в контексті співвідносних явищ світової літератури. Паралелі ж з українською версією течії сприяли висвітленню особливостей рецепції оговореної моделі, повноті осягнення студентами констант вальтерскоттівського канону. Очікувано підвищений інтерес викликала інтерпретація «Айвенго» як роману-концепції. Системна евристика лекції сприяла посиленню її інтерактивного характеру, що підтвердило стійкий інтерес студентів-філологів до історичної прози.