МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ “СТРАТЕГІЧНЕ ЛІДЕРСТВО ДЛЯ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ”

16-17 вересня 2016 на факультеті іноземної філології Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського відбувся міжнародний форум «Стратегічне лідерство для академічної доброчесності», реалізований завдяки підтримці Шведського Інституту, організації міжнародного співробітництва в галузі культури, освіти та науки,  та Посольства Швеції в Україні.

Ключовою метою заходу було обговорення механізмів реалізації принципів академічної доброчесності в роботі університету, у взаємодії всіх суб’єктів навчального процесу, у всіх видах діяльності викладача і студента, обмін практичним досвідом між учасниками заходу.

Міжнародний форум відкрили словами привітань проректор з науково-педагогічної роботи МНУ ім. В.О.Сухомлинського, д.пед.н, професор, А.Л.Ситченко, завідувач кафедри перекладу факультету іноземної філології, д.пед.н А.К.Солодка, доцент кафедри іноземних мов, д.пед.н, випускниця Шведського Інституту Т.В.Шиян. Захід модерувала викладач кафедри іноземних мов, випускниця Шведського Інституту Л.В.Айзікова.

Окрім випускників освітніх програм Шведського Інституту та представників університетів Миколаєва, участь у форумі взяли освітяни з різних куточків України: Києва, Луганська, Запоріжжя, Полтави, Чернігова, Мелітополя, Львова, Тернополя, Херсона та інших. Широка географічна та професійна приналежність учасників заходу, серед яких були педагоги, філологи, юристи, економісти, філософи, представники громадських організацій тощо, засвідчила надзвичайну актуальність обговорюваної проблеми.

Програма заходу включала цикл інтерактивних лекцій, воркшопів та симуляційних ігор від фахівців та експертів з проблем академічної доброчесності, які стосувалися організації освітнього процесу та наукового дослідження (проректор Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О.Дидоренка д.юр.н, професор, М.В.Карчевський), підготовки наукових публікацій за принципами академічної доброчесності (к.екон.н., доцент кафедри політекономії Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, засновник і головний редактор науково-популярного сайту «Освітні тренди» В.І.Сацик), академічної доброчесності у діяльності університету (к.екон.н., доцент кафедри політекономії Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана А.В.Келічавий), академічної доброчесності як люстра української освіти (директор Центру розвитку наукової етики та соціальної відповідальності в освіті, к.філ.н Алла Сингаївська).

Організатори форуму висловлюють щиру подяку команді Спілки випускників Шведського Інституту, Посольству Швеції в Україні, Луганському державному університету внутрішніх справ ім. Е.О.Дидоренка, КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, науково-популярному сайту «Освітні тренди» за сприяння у вдалому проведенні заходу, а всім учасникам  та запрошеним експертам за плідну роботу.